Modul Skupiny slouží ve školkách k rozdělení dětí do různých skupin na základě dotací, nebo k definování dětské skupiny. Tato definice slouží k nastavení dětské skupiny, její kapacity, názvu projektu atd. Podle skupin pak probíhají kontroly načtené docházky z čipového systému.

 

Vytvoříte si různé skupinky podle vaší potřeby a těmito skupinami si pak označujete děti a zaměstnance.

Podle těchto skupin je pak možné filtrovat na různých místech (např. v modulu studenti nebo v reportech pro MPSV). 


1. Pro vytvoření skupiny půjdete do Administrace do sekce Uživatelé do Modulu Skupiny. V levém horním rohu přidáte tužtičkou nový záznam.

Zadat váš název, popis a kliknutím na barvu si označíte např. dětskou skupinu slunicko. 2. Pokud definujete dětskou skupinu, budete pokračovat do záložky "Dětská skupina"

 -  zadání kapacity je nezbytné pro správnou kontrolu načtené docházky 

-  název projektu, registrační číslo projektu a název příjemce se vám po vyplnění bude zobrazovat v Souhrnné docházce pro MPSV.Děti do Skupin přiřazujete v modulu Studenti. Pečující osoby v modulu zaměstnanců. 

Můžete si studenty i zaměstnance rozdělovat podle Skupin buďto rovnou při zadání nebo stačí 2x kliknout na již založeného studenta a záznam upravit.


Studenti: V záložce ostatní vyberete studentovi Skupinu.Po přidělení Skupin se objeví v modulu Studenti filtr, kterým je možné studenty rozdělovat podle daných Skupin. Tento filtr se objevuje také při tvorbách reportů pro MPSV.


Přidělení Skupiny v modulu Zaměstnanci: