Toto je pohled na omluvy a náhrady ze strany klienta a jak a co lze nastavit. 


Každý Váš klient má svůj vlastní přístup do systému. Po zaregistrování do systému mu přijde mailem uživatelské jméno a heslo. Pod těmito údaji se přihlašujete do systému. 

Návod na novou registraci najdete zde. a na přihlášení do systému  zde.


Chcete-li se omluvit ze školky kliknete po přihlášení na tlačítko školka. (omlouvat se mohou pouzde děti, které mají definovanou docházku)


wO6G9nQhGgO6b23bJS21oZUbF-rJj85xLA.png


Pokud máte více dětí a docházíte do školky déle, vyberte se nejprve dítě a třídu.


s_FZmi2NUDPPgjTA4Yc6-cIi2Bl1F6dwgg.png


Otevře Vám docházka zabalená do měsíců - vyberete měsíc.


OKqJeP3lPxM8R8yWxZPMlwblbumG1QKPAA.png


Pokud chcete studenta omluvit nebo přihlásit na náhradu nebo jednorázový vstup, klikněte na políčko upravit.

Pokud chcete upravovat delší období než jeden den klikněte na butonek kalendáře.


Systém vám zobrazuje aktuální stav docházky dítěte

V záložce přehled změn vidí klienti jaký je stav omluv, náhrad a jednorázových vstupů. Pokud si najedou myší na graf, uvidí počet a platnost náhrad.Omluva z docházky


Zde si omluvíte studenta buď jen na dopoledne nebo jen na odpoledne nebo na celý den.

Součástí dopoledního programu je automaticky oběd.

Pří dlouhodobé absenci je možné do horního okna vybrat i více dní najednou. 

Do poznámky můžete napsat důvod abesnce.

stav se změní na omluven. Pro uložení změny klikněte na uložit. Po omluvení vám přijde potvrzení automaticky vygenerovaný mailem. 

Omluvy lze porvádět pouze do určitého časového limitu. Systém tyto časy automaticky hlídá. Těchto časových limitů je více a nastavuje si je každá školka sama v sekci Systém/nastavení.

První limit je omluva docházky i s obědem, po tomto limitu je omluva pouze docházky ale oběd bude již uhrazen a po druhém časovém limitu už je omluva bez jakékoliv náhrady.

sKvcdPbP5eAqgf2wfGUSLAibPljhFuEagw.pngNáhrady docházky


za omluvení z docházky získá dítě náhradu.


zaškrtnete políčko před slovem nepřítomen a stav se změní na přítomen a zobrazí se typ vstupu - náhrada, pokud mají náhradu. Stav náhrad je vidět vpravo nahoře.

po přihlášení vám systém zašle potvrzení mailem. Pokud nemáte náhrady a neumožňuje školka jednorázové vstupy, zobrazí se vám vpravo nahoře červené upozornění a dítě nebude přihlášené.chybová hláška vám v tomto případě oznamuje, že nemáte žádné omluvené absence a že tedy není možné čerpat náhrady. 


Čerpání náhrad má určitá omezení.


1. Platnost

Každá náhrada má určitou platnost a ta může být pro každou třídu jiná. Platnost náhrad nastavujete v sekci školky/třídy. Systém platnost náhrad hlídá.

wkK0-3zx0FU-9nB7noPOWmJnuUoKMDeHCg.png

- platnost je třeba zadat jak do budoucna tak do minulosti. 

(příklad: Pokud je dnes 1.9. a maminka omluví dětě z 15.10., jelikož už nyní ví, že pojedou pryč. Tak podle obrázku může čerpat náhradu 30dní před omluvenou absencí tj.již od 15.9. a ještě 30dní po omluvené absenci tj. do 15.11.)


2. poměr pro čerpání náhrady

- u každého dítěte si při přihlášení do školky můžete nastavit v jakém poměru může čerpat náhrady. Systém potom hlídá tento poměr.

lWuc0XfygiGopboDb8dEjsokpSoibcFUJg.pngPokud jednorázové vstupy vůbec neumožňujete, můžete tuto volbu vypnout v sekci školky/třídy/cena