Každý uživatel s přístupovou rolí učitel a výš (recepční, administrátor) má oprávnění vidět a upravovat docházky.

Do učitelské docházky se vstupuje z klientské sekce 

 

GFdqQXY5IOnEYCrxpMj8a4v0UnXXvPMS5w.png

na horní černé liště se učiteli objeví tlačítko docházka, po kliknutí na toto tlačítko si vybere, zda chce dělat docházku kurzům nebo školce a vybere si některý ze semestrů. (většinou bývá otevřen pro docházky jen jeden)


Otevře se mu seznam těch tříd kde učí (recepční se objeví všechny třídy).


feoUiQ1XseFG0iq3-mae4beUT0_5hbfVaQ.png


 Vybere si třídu a otevře se kalendář, zde si vybere den, kde chce dělat docházku...  (oranžově je vždy předvybrán právě probíhající den - aby nemuseli učitelé hledat, kolikátého je, když jdou dělat docházku)

Pokud chcete přidat nějakou poznámku do lekce kliknete na sponku... (např. výlet)

Napíšete poznámku a dáte uložit a odeslat ( v tomto případě se odešle email se změnou všem, kdo je na tento den přihlášen)

Pokud dáte pouze uložit, email se neodešle... Poznámka se objeví rodičům takto viditelně...Pokračujeme s docházkou, po kliknutí na vybraný den si upravíte docházku...

Docházka je automaticky připravená. Ti co jsou naplánovaní do školky jsou přítomni nebo se sami omluví, tak ty nemusíte vůbec upravovat ani potvrzovat.

Řešíte pouze děti, které nedorazí nebo dorazí navíc. Případně omluvu, pokud vás třeba maminka požádá, jestli to uděláte za ní.


V případě, že budu chtít v docházce změnu např. Adam Vorisek (viz.obrázek) a budu ho chtít omluvit z odpolední výuky kliknu na ,,Přítomen" a otevře se mi okénko s výběrem...


Zde si vyberu například omluven

- vysvětlivky pro volby stavu : 

Přítomen - je řádně registrován do školky a přítomen

Nepřítomen - neomluvil se a nedorazil (tento stav lze nastavit pouze v učitelské docházce), docházka i strava mu bude účtována.

Omluven - student se včas a řádně omluvil v klientské sekci, nebo ho omluvil učitel. Získal náhradu a nebude mu účtována docházka ani strava.

Omluven bez náhrady - student se omluvil ale až po termínu pro omluvu docházky i stravy. Docházka i strava mu bude účtována. (Je to stejné jako nepřítomen, jen s tím, že odchází jiný druh mailu a může to udělat klient)

Omluven bez jídla - student se omluvil až po čase, který  je v systému nastavený jako limit pro omluvu jídla. Studentovi omluvenému bez jídla bude účtován oběd, docházku si ale bude moci nahradit.


Řádek vám zezelená

Pro úplné dokončení kliknete ještě na potvrzeno nebo na hotovo...

Po potvrzení nebo uložení odejde automaticky informační mail klientovi.

Pokud chci do docházky na tento den přidat dalšího studenta kliknu na ,,Přidat"

Ve výběru studenta si vyberu (stačí začít psát jméno do políčka) v mém případě Jan Brabec

kliknete na přidat...

A student se vám objeví v docházce, kde mu musíte nadefinovat docházku (vybrat tedy např. přítomen dopoledne)