Skupiny slouží většinou ve velkých školkách k rozdělení dětí do různých skupin na základě dotací atd.  Dají se ale také použít pro filtrování dětí dle různých skupinek v kurzech atd.

Vytvoříte si různé skupiny podle vaší potřeby a těmito skupinami si pak označujete děti. Podle skupin je pak možné filtrovat na různých místech (např. v modulu studenti nebo v reportech pro MPSV). 

Pro vytvoření nových skupin půjdete do administrace 2 do sekce Uživatelé/Skupiny. V levém horním rohu přidáte tužtičkou nový záznam.

Zadat váš název, popis a kliknutím na barvu si vyberete barvičku pro vaší skupinu. Záložka Dětské skupiny slouží pouze pro dětské skupiny z dotace MPSV. 

Po vytvoření Vaší skupiny dáte "Uložit"Skupinu přiřazujete ke studentům v modulu Studenti nebo k zaměstnancům. Můžete si studenty i zaměstnance rozdělovat podle skupin buďto rovnou při zadání nebo stačí 2x kliknout na již založeného studenta a záznam upravit.

Studenti: V záložce ostatní vyberete studentovi skupinu.Po přidělení skupiny se objeví v modulu Studenti filtr, kterým je možné studenty rozdělovat do skupin. 

Přidělení skupiny v modulu Zaměstnanci: